SOCIÁLNÍ SÍTĚ:

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Úvod/OBCHODNÍ PODMÍNKY

Sídlo firmy

Lenka Otrubová
Azalková 444, 251 68 Sulice – Želivec
IČ: 74115821
Nejsem plátcem DPH.

Poskytované služby

Poskytuji fotografické služby v oboru dětské, rodinné, párové a těhotenské fotografie. Fotím převážně v exteriéru, případně u vás doma.Objednání služeb

Fotografické služby můžete objednat emailem nebo prostřednictvím zpráv na mojí FB stránce. Při objednání uvádějte o jaké focení máte zájem, jaký termín preferujete, kdo všechno se bude fotit a zda máte zájem o služby vizážistky. Objednáním služeb klient potvrzuje, že se seznámil a že souhlasí s těmito obchodními podmínkami.

Cena fotografování

Ceny za dané balíčky a případné fotografie nad rámec balíčku jsou uvedeny v sekci Ceník u každého nabízeného balíčku. 

Platba

Cena za fotografické služby je splatná  v hotovosti ihned po focení. Částku si prosím připravte přesně. V případě, že klient uhradil předem rezervační poplatek, bude mu od konečné částky poplatek odečten. Pokud si vyberete fotografie nad rámec vámi uhrazeného balíčku, zaplatíte za ně převodem na účet. V případě, že u focení vyžadujících rezervační poplatek dojde ze strany klienta ke zrušení později než 24 hodin předem, rezervační poplatek propadá. 

Výběr fotografií

Heslem chráněná online galerie se zmenšenými a neupravenými náhledy fotografií je klientům zpřístupněna do 5-7 pracovních dní. Klient si z náhledů závazně vybere požadované fotografie dle uhrazeného balíčku. Je možné vybrat i fotografie nad jeho rámec, přičemž platba za probíhá převodem na účet do 2 dnů od vystavení faktury.

V online galerii naleznete dostatečný počet náhledů, které vybírám výhradně já. Počet náhledů není pevně dán, ale vždy se odvíjí od daného předplaceného balíčku. 
V případě pozdního příchodu nebo v případě nespolupráce členů rodiny se dá předpokládat, že počet fotografií k výběru bude menší, než je obvyklé.

Do lhůty 14 dnů od zpřístupnění online galerie s náhledy je nutné, aby mi klient zaslal výběr fotografií k úpravám, jinak si vyhrazuji právo vybrat výsledné fotografie sama. Před uplynutím této lhůty je klientovi zasláno upozornění.

Lokace

Fotografování probíhá v prostředí, na kterém se fotograf a klient dohodl. 
Doprava na místo focení v lokalitách ve kterých běžně fotím – Kamenice u Prahy, Želivec, Štiřín a okolí do 10 km, je zdarma. Pro vzdálenější lokality (max. do 30 km) účtuji dopravu na místo focení částkou 7 Kč/km. 

Délka fotografování

U každého balíčku je stanovena maximální délka focení. Bez předchozí dohody v den objednání fotografování ji nelze prodlužovat.

Úpravy a retuše

Upravuji a retušuji všechny fotografie, které klient obdrží.
U běžných rodinných a dětských fotografií se upravuje ořez, jas, barevnost a drobné kosmetické vady (pupínky, škrábanec či modřina). U portrétů dochází mimo základní úpravy i k dalším úpravám pleti, zjemnění vrásek, jemné bělení zubů, úprava účesu, úprava proporcí těla (vše dle dohody s klientem). Odstranění tetování a nečistot na obličeji je považováno za nadstandardní a je účtováno částkou 100 Kč za každou fotografii. 

Dodání fotografií

Doba dodání fotografií je 4-14 dní od Vámi zaslaného výběru k retuši (tedy ne od doby focení). Expresní dodání fotografií do 3 dnů je zpoplatněno částkou 700 Kč.
Fotografie jsou dodány elektronicky prostřednictvím online systému, ze kterého lze fotografie stáhnout.
V případě nemoci se může dodání prodloužit.

Formát fotografií

Fotografie odevzdávám pouze v JPEG formátu. Obdržíte je v plném rozlišení vhodném pro tisk a v menším rozlišení, které je vhodné pro zobrazení na webu či pro zaslání emailem.

Reklamace

Nespokojenost s vlastním vzhledem či prací vizážistky, není důvodem k reklamaci dodaných fotografií.

Archivace fotografií

Neupravené fotografie (RAW formát) jsou uchovávány po dobu dvou měsíců. Upravené a předané fotografie archivuji 6 měsíců.

Autorská práva

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno neupravené náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga).  Jsou ve vlastnictví fotografa. Všechny upravené fotografie jsou předmětem autorského práva a nesmí byt použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci, pokud není dohodnuto jinak.

Neupravené fotografie

Jelikož je mým cílem předávat klientům pouze dokončené dílo, tak věřím, že pochopíte, že neupravené fotografie v žádném případě neposkytuji.

Uveřejnění fotografií na sociálních sítích

Fotograf není oprávněn zveřejňovat fotografie bez předchozího souhlasu klienta. Tento souhlas musí být udělen písemnou formou.