SOCIÁLNÍ SÍTĚ:

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Home/OBCHODNÍ PODMÍNKY

Sídlo firmy a korespondenční adresa

Lenka Otrubová
Azalková 444, 251 68 Sulice – Želivec
IČ: 74115821
Nejsem plátcem DPH.

Poskytované služby

Fotografické služby v oboru dětské, rodinné a těhotenské fotografie převážně v exteriéru nebo u vás doma.

Objednání služeb

Fotografické služby můžete objednat těmito způsoby: telefonicky, emailem nebo prostřednictvím zpráv na mojí FB stránce.
Při objednání uvádějte o jaké focení máte zájem, kdo všechno se bude fotit a zda máte zájem o služby vizážistky.

Objednáním služeb klient potvrzuje, že se seznámil a že souhlasí s těmito obchodními podmínkami.

Cena fotografování

Ceny za dané balíčky a případné fotografie nad rámec balíčku jsou uvedeny v sekci Ceník.
Dále jsou v sekci Ceník uvedeny poplatky za expresní dodání fotografií, za fotografování o svátcích či víkendu, za dopravu mimo běžné lokality a za zaslání fotografií poštou.

Platba

Cena za fotografické služby je splatná  v hotovosti ihned po focení. Částku si prosím připravte přesně.
V případě, že klient uhradil předem rezervační poplatek, bude mu od konečné částky poplatek odečten.
Pokud si vyberete fotografie nad rámec vámi uhrazeného balíčku, zaplatíte za ně v hotovosti při předání hotové zakázky nebo v případě zaslání zakázky provedete platbu předem převodem na účet.
V případě, že u focení vyžadujících rezervační poplatek dojde ze strany klienta ke zrušení, lze částku vrátit pouze v případě sjednání náhradníka. V opačném případě nárok na vrácení poplatku zaniká.

Výběr fotografií

Heslem chráněná online galerie se zmenšenými a neupravenými náhledy fotografií je klientům zpřístupněna do pěti pracovních dní. Heslo a odkaz na galerii zasílám klientům prostřednictvím běžného komunikačního kanálu.
Klient si z náhledů závazně vybere požadované fotografie dle uhrazeného balíčku, popř. je možné vybrat i fotografie nad jeho rámec, přičemž platba probíhá dle podmínek.

V online galerii naleznete dostatečný počet náhledů, které vybírám výhradně já. Počet náhledů není pevně dán, ale vždy se odvíjí od daného předplaceného balíčku. Z těchto náhledů si následně vybíráte.
V případě pozdního příchodu nebo v případě nespolupráce členů rodiny se dá předpokládat, že počet fotografií k výběru bude menší, než je obvyklé.

Do max. 30 dnů od zpřístupnění online galerie s náhledy je nutné, aby mi klient zaslal výběr fotografií k úpravám, jinak si vyhrazuji právo vybrat výsledné fotografie sama. Před uplynutím této lhůty je klientovi zasláno upozornění.

Lokace

Fotografování probíhá v prostředí, na kterém se fotograf a klient dohodl.
Doprava na místo focení v lokalitách ve kterých běžně fotím – Kamenice u Prahy, Želivec, Štiřín a okolí do 10 km, je zdarma. Pro vzdálenější lokality účtuji dopravu na místo focení částkou 6 Kč/km.
Vstupy do objektů a památek, kde probíhá fotografování, se hradí zvlášť a jdou vždy na vrub klienta.

Délka focení

U každého balíčku je stanovena maximální délka focení. Bez předchozí dohody v den objednání fotografování ji nelze prodlužovat.

Pozdní příchod

Pozdní příchod klienta není důvodem k prodlužování časového harmonogramu focení.
V případě pozdního příchodu fotografa má klient nárok na 1 fotografii nad rámec balíčku za každých 15 minut čekání.
Pokud je třeba termín focení přeložit zaviněním fotografa a není-li toto oznámeno klientovi minimálně 12 hodin předem, má klient nárok na 2 fotografie v digitální podobě nad rámec balíčku. Jiná forma kompenzace není možná.
Pokud je termín nově přeloženého fotografování oznámen klientovi dříve než 12 hodin předem, nárok na kompenzaci nevzniká.

Úpravy a retuše

Upravuji a retušuji všechny fotografie, které klient obdrží.
U rodinných a reportážních fotografií se upravuje ořez, jas, barevnost a drobné kosmetické vady (akné, škrábanec či modřina).
U portrétů dochází mimo základní úpravy i k dalším úpravám pleti, zjemnění vrásek, jemné bělení zubů.

Odstranění tetování a odstranění nečistot na obličeji (především u dětí) je považováno za nadstandardní a je účtováno částkou 100 Kč za každou fotografii. Klient je předem obeznámen s tím, co spadá do nadstandardní retuše.

Kdy vám budou fotky dodány

Doba dodání je 5 – 14 dní od Vámi zaslaného výběru k retuši (tedy ne od doby focení).
Expresní dodání fotografií do 3 dnů je zpoplatněno částkou 700 Kč.

Fotografie Vám dodám elektronicky prostřednictvím datové úschovny, kde si je budete moci stáhnout nebo je mohu vypálit na CD a předat osobně či zaslat poštou.
Cena za zaslání fotografií poštou je 80 Kč. Tento požadavek musí být vznesen ihned po ukončení focení a poplatek za zaslání bude připočten k danému balíčku.
Osobní odběr fotografií na CD je možný v obci Želivec (Sulice) nebo Kamenice u Prahy. Záleží na dohodě.

Formát fotografií

Fotografie odevzdávám pouze v JPEG formátu. Obdržíte je v plném rozlišení.
Samozřejmě vím, že ne každý má možnost či schopnost fotografie zmenšit, takže je navíc obdržíte i v menším rozlišení, které je vhodné pro zobrazení na webu či pro zaslání emailem.

Reklamace

Nespokojenost s vlastním vzhledem či práce vizážistky, kterou si sjedná klient, není důvodem k reklamaci dodaných fotografií.

Archivace fotografií

Neupravené fotografie (RAW formát) jsou uchovávány po dobu dvou měsíců. Upravené a předané fotografie archivuji po 6 měsíců.

Autorská práva

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno neupravené náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga).  Jsou ve vlastnictví fotografa.

Všechny výsledné fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí byt použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora.

Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Fotograf není oprávněn zveřejňovat ani jinak užívat fotografie bez předchozího souhlasu klienta. Tento souhlas musí být udělen písemnou formou na zvláštním formuláři, v mailové korespondenci nebo formou SMS či zpráv na FB.

Tyto obchodní podmínky jsou platné od 30.10.2017.